Milan Čurda

Milan Čurda – soukromý autodopravce a zemědělec, řidič fekálního vozu a traktoru, který vytvořil dosud nepřekonanou hranici alkoholového rekordu v naší republice. Milan Čurda dodržoval pitný režim – a to hlavně za volantem. Potom, co při jedné ze svých alkoholových jízd s fekálním vozem Praga V3S přerazil sloup elektrického vedení a skončil v příkopě, mu policie naměřila úctyhodných 8 ‰. Milana Čurdu dnes s fekálem ani jiným vozidlem na silnici nepotkáte. Jeho řidičská kariéra definitivně skončila. Nyní se věnuje konzumaci piva ze své vlastní pivní edice a pravidelným návštěvám Tuhaňských trhů, kde se s ním také můžete osobně setkat.

Jak vzniklo Čurdovo pivo

Všechno začalo právě na Tuhaňských trzích, které Milan Čurda pravidelně navštěvoval. Konala se zde ochutnávka piva z pivovaru Rohozec, které Milanovi velmi chutnalo. A tak vznikla myšlenka, že by Milan Čurda mohl mít své vlastní pivo.

Čurdovo pivo je speciální edice, která je vařená přesně podle chuti Milana Čurdy. Pivovar Rohozec, a. s. jej vaří a stáčí do vratných lahví NRW 0,5 a nerezových sudů KEG 30l a 50l. Pivovar je sice zaměřen převážně na export, neboť vyváží své pivo do 25 států světa, ale v posledních třech letech sklízí na tuzemském trhu se svými speciálně vařenými pivy úspěchy.

„Se sládkem jsme to vyladili.“